AKTUALNOŚCIMAKROEKONOMIA

Rolnicy w UE protestują, ukraińskie władze się dziwią

Na ulicach europejskich miast tysiące rolników prowadzi protest przeciwko niekontrolowanemu importowi żywności spoza obszaru Unii Europejskiej. Zdaniem protestujących, w ten sposób urzędnicy unijni doprowadzą w szybkim czasie do utraty opłacalności produkcji w UE, pogorszenia bezpieczeństwa żywnościowego i narażają konsumentów na konieczność kupowania żywności produkowanej w standardach odbiegających od tych stosowanych na terenie UE.

Tymczasem ukraiński wiceminister gospodarki Taras Kaczka uważa, że eksport produktów rolnych z Ukrainy przez państwa UE nie miał negatywnego wpływu na ich rynki i producentów żywności.

„Dla nas jest to dziwne, ponieważ uważamy, że  żadnego produktu nie wciskamy unijnym rolnikom na ich krajowe rynki” – powiedział dziennikarzom pomiędzy spotkaniami w Brukseli.

Powiedział, że UE musi do 2025 lub 2026 roku wyjść poza tymczasową liberalizację handlu i przekonać rolników i polityków, że cła i kwoty nie są potrzebne.

„Musimy zadbać o to, aby wszyscy byli świadomi, że w produkcji przestrzegamy przepisów UE” – stwierdziła Kachka, wyrażając nadzieję, że rozwiązanie uda się znaleźć do końca 2024 r.

Więcej: https://www-thepoultrysite-com.translate.goog/news/2024/02/farm-product-exports-not-damaging-eu-markets-says-ukraine?
Czy podobał Ci się nasz artykuł? Jeśli tak, zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera.
Jeżeli masz jakieś pytania, to zachęcamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy
Więcej o nas dowiesz się tutaj Krajowa Federacja Hodowców Drobiu i Producentów Jaj
Zdjęcia i ilustracje na licencji https://www.freepik.com/ oraz źródeł autora artykułu.

„FUNDUSZEPROMOCJI”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Back to top button