AKTUALNOŚCI

Czy hobbyści stanowią zagrożenie dla profesjonalnych hodowców drobiu?

Na to pytanie stara się odpowiedzieć serwis newsrnd.com, który zastanawia się nad wpływem amatorskich hodowli drobiu dla bezpieczeństwa profesjonalnych hodowli.  W ocenie autorów, w wielu państwach zachodnich, w tym w Niemczech,  utrzymywanie drobiu przy domach staje się modne. Zwykle jednak są to pojedyncze sztuki lub stada utrzymywane na wolnym wybiegu.  Jednym z takich hodowców jest Florian Nassl, który obecnie trzyma na 3-hektarowym gospodarstwie trzy tysiące sztuk drobiu. Już teraz martwi się, że z powodu ptasiej grypy będzie musiał zamknąć kury pod dachem, zwłaszcza że niemieckie urzędy w rygorystyczny sposób podchodzą do przestrzegania zasad mających zapobiegać rozpowszechniania choroby, a obowiązek zgłaszania do urzędów dotyczy nawet pojedynczych sztuk drobiu trzymanych przy domu.

Jednocześnie zauważa, że nawet tak małe stada drobiu żyjące bez odpowiedniego nadzoru na wolnym wybiegu, mogą w łatwy sposób zostać zakażone przez dzikie ptactwo, a następnie stać się ogniskiem roznoszenia wirusa ptasiej grypy także do hodowli profesjonalnych.

Więcej: https://newsrnd.com/news/2022-12-20-farmers-are-sounding-the-alarm–hobby-chicken-farmers-are-endangering-professional-poultry-farms.rkGsuP30Oj.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Back to top button