Minister Siekierski wierzy w hodowców

Podczas spotkania w izbie Rolniczej w Opolu minister rolnictwa Czesław Siekierski zapowiedział m.in. rewizję zasad Zielonego Ładu i podkreślił konieczność dbałości o wyniki ekonomiczne i opłacalność produkcji rolniczej w naszym kraju. Na pytanie o rekomendacje EFSA dotyczące dobrostanu zwierząt i ewentualnego wpływu na samowystarczalność UE i bezpieczeństwo żywnościowe minister powiedział: “polscy rolnicy zawsze dbali o dobrostan zwierząt, bo doskonale rozumieją, że od niego zależy przyszłość ich gospodarstw”  Co do samego wdrożenia rekomendacji minister zauważył, że czeka nas jeszcze co najmniej kilka lat, a polscy hodowcy pokazali, że potrafią w rozsądny i merytoryczny sposób przedstawić i bronić swoje racje.

Paweł Podstawka, przewodniczący Krajowej Federacji Hodowców Drobiu i Producentów Jaj,  za sukces polskiego ministerstwa uznał m.in. otwarcie kolejnych rynków na polskie mięso i jaja.

“Polska jest w ścisłej czołówce światowej, jeżeli chodzi o eksport mięsa drobiowego. Doceniamy fakt, że dzięki staraniom polskiego rządu pojawiają się szanse na nowe rynki zbytu dla naszych produktów, takich jak chociażby bardzo obiecujące rynki azjatyckie. To także dobra informacja dla naszych rolników, bo nasza branża rocznie kupuje 12-15 milionów ton zboża paszowego, głównie od polskich rolników. Przy utrzymaniu dobrej koniunktury na nasze produkty, nasi rolnicy mogą liczyć na zbyt swojego zboża za godne pieniądze” – powiedział Podstawka.

źródło: media


 

Czy podobał Ci się nasz artykuł? Jeśli tak, zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera.

Jeżeli masz jakieś pytania, to zachęcamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy

Więcej o nas dowiesz się tutaj Krajowa Federacja Hodowców Drobiu i Producentów Jaj

Zdjęcia i ilustracje na licencji Freepik oraz źródeł autora artykułu.


Exit mobile version