Nowe ogniska ptasiej grypy w województwie opolskim

W miejscowościach  Lubnów i Zbica stwierdzono nowe ogniska ptasiej grypy. Tydzień temu ognisko tej choroby wykryto w Fałkowicach pod Namysłowem, które dotknęło stado liczące ponad dwieście tysięcy kur niosek.

Jak poinformowało w środę radio Opole, pierwsze wyniki próbek pobranych w przydomowych stadach drobiu w Lubnowie i Zbicy potwierdziły obecność wirusa ptasiej grypy. Obydwie miejscowości znajdują się w sąsiedztwie Fałkowic.

Exit mobile version