w

Rolnicy we Włoszech ostro o pomysłach na ograniczenie emisji w hodowli

Burzliwy przebieg miało spotkanie rolników z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem. Producenci żywności z Włoch przekazali urzędnikowi, że nie podobają im się m.in. pomysły na ograniczanie emisji gazów cieplarnianych przez nakładanie kar na hodowców bydła, drobiu i trzody chlewnej.

Szczególne wzburzenie miał w wzbudzić punkt dyrektywy IED mówiący o uznaniu 150 jednostek żywego inwentarza za poziom, od którego gospodarstwa zostaną uznane za “przemysłowe”. Zdaniem rolników, bydło powinno być całkowicie zwolnione z limitów IDE, a w przypadku pozostałych poziom ten musi być podniesiony. Pomysły KE w dziedzinie rolnictwa nazwano wprost “ideologicznym szaleństwem”.

Z Włoch Frans Timmermans pojechał do Polski, gdzie dzisiaj weźmie udział w konferencji nt. klimatu w Łodzi, a następnie ma pojechać do Konina.

więcej: https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/wiesci-rolnicze/pozostale-wiesci-rolnicze/31124-wloscy-rolnicy-wykrzyczeli-timermansowi-co-o-nim-mysla-ideologiczne-regulacje-i-niepohamowane-szalenstwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Z powodu importu mięsa z Ukrainy do UE, Polska traci rynki zbytu.

Inwestorzy pozywają producenta mięsa z laboratorium