ORGANIZACJE DROBIARSKIE

Przewodniczący KFHDiPJ ekspertem Parlamentarnego Zespołu ds. Zbadania Afery Zbożowo-Drobiowej

W związku z licznymi informacjami o nieprawidłowościach przy niekontrolowanym imporcie z Ukrainy zbóż, mięsa drobiowego i jaj w Sejmie RP powołano Parlamentarny Zespół ds. Zbadania Afery Zbożowo-Drobiowej.

Jednym z dwóch ekspertów zespołu został pan Paweł Podstawka – przewodniczący Krajowej Federacji Hodowców Drobiu i Producentów Jaj.

Jest to nie przede wszystkim wyraz uznania dla pozycji jaką ma Federacja, jak i merytorycznych uwag i postulatów zgłaszanych w ciągu ostatnich miesięcy przez przewodniczącego przy okazji różnego rodzaju spotkań, konferencji i wywiadów medialnych. Mamy nadzieję, że nasz głos będzie słyszalny wśród opinii publicznej, a argumenty dotrą do decydentów. Pamiętajmy, że z naszą branżą w Polsce związanych jest około stu tysięcy miejsc pracy, a drobiarstwo jest jednym z głównych filarów eksportowych i bezpieczeństwa żywnościowego Polski.

Zespołowi przewodniczy poseł Stefan Krajewski. Jego wiceprzewodniczącymi są posłowie: Paweł Bejda, Arkadiusz Iwaniak, Zbigniew Ziejewski. Sekretarzem zespołu została Magdalena Sroka. Cały zespół liczy 24 posłów na Sejm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button