MAKROEKONOMIA

Nasze postulaty przebiły się do ogólnopolskiej opinii publicznej i mediów

Paweł Podstawka , Przewodniczący Krajowej Federacji Hodowców Drobiu i Producentów Jaj przedstawił postulaty branży drobiarskiej dotyczące niekontrolowanego importu mięsa drobiowego i jaj z Ukrainy, jakie przekazano podczas spotkania w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi 11 kwietnia 2023 roku.

„Jak powiedział Paweł Podstawka, przewodniczący Krajowej Federacji Hodowców Drobiu i Producentów Jaj skupiającej około dwa tysiące podmiotów tej branży, przedstawiciele kilku organizacji drobiarskich z całej Polski przedstawili w Ministerstwie Rolnictwa swoje postulaty dotyczące niekontrolowanego importu mięsa drobiowego i jaj z Ukrainy.

– Od momentu zniesienia ceł i kontyngentów na mięso drobiowe i jaja z Ukrainy, do Unii Europejskiej wjeżdżają gigantyczne ilości tych towarów w cenach zdecydowanie niższych od kosztów produkcji w krajach członkowskich UE – powiedział prezes KFHDiPJ. – Jest to efekt nie tylko niższych kosztów robocizny, ale przede wszystkim braku wymogów dotyczących dobrostanu zwierząt czy procedur sanitarnych, które obowiązują hodowców w krajach UE. Co gorsza, ze względów proceduralnych, klienci mogą być wprowadzani w błąd, jeżeli chodzi o kraj pochodzenia tej żywności” – czytamy w doniesieniach medialnych po spotkaniu.

Dzięki naszym staraniom, temat importu drobiu i jaj z Ukrainy i jego negatywnego wpływu na naszą (i nie tylko naszą) gospodarkę, przebił się do najważniejszych mediów w kraju. O naszych postulatach przedstawionych przez przewodniczącego KFHDiPJ można przeczytać m.in. w serwisach Polskiej Agencji Prasowej, opiniotwórczych portalach jak Money.pl, Farmer, a nawet w Radiu Maryja. Co więcej, zauważono rolę, jaką pełnimy w gospodarczym krwiobiegu kraju, czego dowodem są zaproszenia w roli eksperta dla pana Podstawki ze strony redakcji TVP, Polsatu i TVN. W ten sposób nasze stanowisko może dotrzeć do milionów obywateli, a jednocześnie uzyskujemy możliwość zwrócenia uwagi na nasze problemy i postulaty ze strony decydentów.

Na podstawie: https://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/drob-i-jaja/drobiarze-licza-na-interwencje-rzadu-w-sprawie-importu-z-ukrainy,130495.html

https://www.tvp.pl/regiony-tvp/regiony/opole/aktualnosci/gospodarka/drobiarze-licza-na-interwencje-rzadu-w-sprawie-importu-z-ukrainy/69143528

https://www.radiomaryja.pl/informacje/drobiarze-licza-na-interwencje-rzadu-w-sprawie-importu-z-ukrainy/

https://www.money.pl/gospodarka/niekontrolowany-import-miesa-drobiarze-czekaja-na-reakcje-rzadu-6886859692522432a.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button