MAKROEKONOMIA

AGROunia zapowiada odwiedziny w domach polityków partii rządzącej

Lider ugrupowania już od pewnego czasu podkreśla, że w jego ocenie władze państwowe nie dbają o interes rolników i polskiej wsi, a politycy poza mglistymi obietnicami nie potrafią zrobić nic dobrego w kierunku zmiany negatywnych tendencji. Przejawem tego ma być m.in. przyzwolenie na niekontrolowany import żywności z Ukrainy, za sprawą którego rozregulował się rynek zbóż. Problemy zgłaszają także producenci drobiu i jaj. W tej sytuacji AGROunia zapowiada odwiedziny przed biurami partii rządzącej i domami polityków. Jej lider, Michał Kołodziejczak zapowiada wprost:

„Będziemy pod ich domy wozić, pszenicę, kukurydzę, plewy, jabłka… Te wszystkie płody, z kórymi dziś mamy problem. Będziemy wysypywać to pod domami ludzi, korzy ponoszą odpowiedzialność za obecną sytuację. Polska wieś umiera. Mamy dość tego marazmu i mówienia, że jest dobrze, podczas gdy patrzymy kiedy będzie koniec”

Zdaniem AGROunii, podobnie jak partii opozycyjnych, minister rolnictwa powinien podać się do dymisji, lub zostać odwołany. W ocenie Kołodziejczaka, zgoda na niekontrolowany import żywności z Ukrainy oprócz załamania rynku polskich producentów zbóż, mięsa drobiowego i jaj, doprowadzi w kolejnym etapie do wzrostu nastrojów antyukraińskich wśród Polaków.

Źródło: https://igrit.pl/artykul/agrounia-zapowiada-protesty-3084

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Back to top button