w

Kontrowersje w USA wokół szczepień przeciwko grypie ptaków

W obliczu epidemii grypy ptaków pojawiły się rozważania na temat wprowadzenia szczepień przeciwko tej chorobie. Jak informuje The New York Times, administracja Bidena planuje nawet przetestowanie szczepionki, która miałaby być wprowadzona do użytku w komercyjnych stadach drobiu na terenie USA.

Pojawili się natychmiast sceptycy i przeciwnicy pomysłowi szczepień, które od kilku lat są stosowane w Chinach. Jak wskazują, podanie szczepionki nie chroni ptaków przed zakażeniem. Co więcej, część z naukowców uważa, że w ten sposób choroba rozpowszechni się szybciej i skutecznie ograniczy eksport amerykańskiego mięsa drobiowego.

Zdaniem autorów artykułu, sytuacja może się zmienić w przypadku zmutowania wirusa, jednak jak przyznają ich rozmówcy, zaszczepienie milionów sztuk drobiu w tej chwili wydaje się zadaniem całkowicie niewykonalnym.

Na podstawie: https://www.biegowelove.pl/podczas-gdy-stany-zjednoczone-rozwazaja-szczepienie-drobiu-przeciwko-ptasiej-grypie-przemysl-drobiowy-moze-stanac-na-przeszkodzie/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Niemiecki rząd zlikwiduje rodzime hodowle indyków?

Z GPW odchodzi spółka prowadząca działalność na Ukrainie