RYNEK KONSUMENTA

Polskich jaj i kurczaków na święta nie zabraknie

Jaj – także w formie sproszkowanej – zaczyna brakować na całym świecie. Ograniczenia w produkcji niosek dają efekty – jaja drożeją, a w niektórych krajach dochodzi do reglamentacji. Na szczęście, Polsce to nie grozi. Radosław Wiśniewski z Lubicza wyjaśnia, że rosnące ceny jaj to m.in. efekt likwidacji części hodowli w systemie klatkowym. Skalę podwyżek złagodził nieco spadek cen pasz produkowanych na tańszym zbożu  z Ukrainy. Problemem jest niekontrolowany import spoza Unii Europejskiej.

– Unia Europejska wpuszcza mięso drobiowe np. z Ameryki Południowej i z Ukrainy. No i jak mamy konkurować z producentami spoza Unii? Przecież to my musimy spełniać restrykcyjne wymogi! – podkreśla Radosław Wiśniewski.

Biorąc pod uwagę skalę produkcji drobiu i jaj w Polsce, na najbliższe święta dobrych, polskich jaj i mięsa drobiowego z pewnością nie zabraknie.

Więcej: https://strefaagro.pl/jaja-ze-swiateczna-niespodzianka-cenowa-proszek-jajeczny-jest-drogi-i-wciaz-go-brakuje-na-swiatowym-rynku/gh/c8-17356793

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Back to top button