Ukraiński gigant szykuje się do ekspansji w Arabii Saudyjskiej

Jak informuje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz, do głównych wydarzeń ostatnich dni należy zaliczyć pojawienie się grypy ptaków w Argenynie i Paragwaju oraz pierwsze kroki ukraińskiego potentata w Arabii Saudyjskiej.

Według KIPDiP, zarówno Argentyna jak i Paragwaj wprowadza u siebie poważne działania w związku z odnotowaniem pierwszych przypadków grypy ptaków. Biorąc pod uwagę gigantyczną skalę tej choroby, która pustoszy kurniki w wielu miejscach świata, specjaliści uważają, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom mówiącym o „luzowaniu” zamkniętych hodowli kur i przechodzeniu w coraz większym stopniu na wolny wybieg, w obliczu epidemii coraz większy nacisk będzie stawiało się na hodowanie drobiu w pomieszczeniach zamkniętych, w możliwie dokładny sposób izolujący zwierzęta przed potencjalnym zakażeniem od ich dzikich pobratymców.

Drugim newsem jest informacja o podpisaniu przez ukraińskiego potentata  w produkcji drobi rzeźnego – firmy MHP – listu intencyjnego w sprawie utworzenia spółki joint venture z saudyjskim przedsiębiorstwem Tanmiah.  Projekt ma korzystać ze środków państwowego funduszu wspierającego rozwój inicjatyw rolniczych  (Agriculture Development Fund of Saudi Arabia).

Więcej: https://www.ppr.pl/wiadomosci/drobiarstwo-w-ukrainie-i-ameryce-lacinskiej

Exit mobile version