w

  Mięso ma silną pozycję na rynku – uważa ekspert

Na łamach portalu wiadomości handlowe Marek Steinhoff-Traczewski zastanawia się nad kondycją rynku mięsnego w obliczu rosnącego nacisku wielu środowisk na promocję żywności roślinnej. Zdaniem eksperta, pomimo nagonki na „mięsożerców” i zmian w postawach konsumenckich, przez najbliższe kilkanaście lat nie należy spodziewać się widocznej zmiany w sprzedaży mięsa, zwłaszcza drobiowego, które jest nie tylko relatywnie tanie, jak i doceniane przez konsumentów ze względu na smak i walory zdrowotne.

W ocenie eksperta, patrząc na perspektywę pięciu lat, roślinne substytuty mięsa nie powinny stanowić więcej niż 5-6 procent rynku Europy Zachodniej i niewiele wyższym w Polsce. Jednak prawdopodobnie do momentu pojawienia się na rynku produktów lepiej oddających smak naturalnego mięsa, nie należy się spodziewać drastycznych zmian w strukturze kategorii.

na podstawie: https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykul/marek-steinhoff-traczewski-strategy-nie-ma-ryzyka-ze-w-najblizszych-latach-nastapi-zalamanie-rynku-miesa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Czy Korea i Wietnam otworzą się na towary z Polski?

Wegańskie nie zawsze znaczy zdrowe