w ,

Prawie co druga kurza ferma może być uznana za przedsiębiorstwo

Jak informuje portal „Farmer.pl” Komisja Europejska zmienia dyrektywę w sprawie emisji przemysłowych. Zgodnie z pomysłami KE, po zmianach tysiące gospodarstw rodzinnych w UE, które zajmują się hodowlą zwierząt, będzie musiało spełniać wymogi emisji takie jak „instalacje rolno-przemysłowe”.

„Komisja zawsze broniła się przed krytyką twierdząc, że  + tylko 13 proc. komercyjnych gospodarstw rolnych w Europie +  będzie przedmiotem wniosku. Biorąc jednak pod uwagę najnowsze dane, zwiększa się, w szczególności w przypadku drobiu, udział gospodarstw w UE objętych celami z 15 proc. do 58 proc, a w przypadku hodowli trzody chlewnej – z 18 proc. do 61 proc. Jak można opierać decyzje na tak błędnej kalkulacji!” – wyjaśnia Copa-Cogeca.

Organizacja twierdzi, że tego typu podejście negatywnie wpłynie na produkcję rolną w UE, a jej założenia są oparte na nieaktualnych danych.

Więcej: https://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/dyrektywa-ws-emisji-przemyslowych-obejmie-az-61-proc-ferm-trzody-i-58-proc-ferm-drobiu,128457.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ministerstwo wycofało kontrowersyjny zapis

Ceny tuszki kurczaka utrzymują się powyżej 6 zł za kilogram