w ,

Będzie zakaz transportu zwierząt?

Będzie zakaz transportu zwierząt?

Resorty rolnictwa  Niderlandów, Danii, Niemiec, Belgii i Szwecji pracują nad zmianami w ustawie o dobrostanie zwierząt. Jedną z postulowanych zmian ma być zakaz dalekobieżnego transportu żywych zwierząt drogą lądową i morską.

Jest już pierwszy krok ze strony Niderlandów, gdzie 30 stycznia 2023 roku tamtejsza Izba Reprezentantów przyjęła wniosek Partii Zwierząt dotyczący transportu zwierząt do państw trzecich, nawet na krótkie odległości. Docelowo transport żywych zwierząt ma zostać zastąpiony transportem mięsa i materiału genetycznego. Jak już pisaliśmy w jednym z poprzednich postów, już teraz pojawiają się problemy związane z praktycznymi kwestiami związanymi z ograniczeniami transportu – w Niemczech okazało się, że sieć ubojni jest bardzo scentralizowana, a jak na razie nie ma też dostatecznej ilości ubojni przewoźnych.

Oprac. na podstawie: https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/wiesci-rolnicze/pozostale-wiesci-rolnicze/30155-w-unii-europejskiej-pojawiaja-sie-naciski-na-wprowadzenie-calkowitego-zakazu-transportu-zywych-zwierzat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Niemcy szukają mobilnych ubojni

Sześć krajowych izb rolniczych apeluje o ucywilizowanie importu żywności z Ukrainy