MAKROEKONOMIA

Narkotyki uszczęśliwią ptaki i klientów?

Niektórzy hodowcy drobiu w Tajlandii skarmiają swoje zwierzęta przy pomocy konopi indyjskich. Jak informuje portalhodowcy.pl, eksperyment jest nadzorowany przez naukowców.

Jak się okazało w trakcie prowadzonego od roku eksperymentu, co prawda upadki kur pozostały bez zmian, ale kury są wyraźnie szczęśliwsze i całkowicie wyeliminowano leczenie drobiu.

Głównym celem eksperymentu jest sprawdzenie wpływu aktywnych substancji zawartych w konopiach na zapobieganie skutkom m.in.  ptasiej grypy.  Według zapewnień naukowców, mięso kurczaków skarmianych „zielem” nie zawiera żadnych właściwości odurzających, ponieważ marihuana jest w całości metabolizowana przez ptaki.

Co ciekawe, w opinii klientów, mięso kur zażywających konopie jest delikatniejsze w smaku i z tego powodu osiąga ceny dwukrotnie wyższe od cen kur na zwyczajnej, zdrowej diecie.

na podstawie: http://www.portalhodowcy.pl/component/content/article/434-aktualnosci/aktualnosci-wszystkie-strefy/strona-glowna-aktualnosci-mniej-wazne/6061-marihuana-zamiast-antybiotykow-pomysl-tajlandzkich-hodowcow-drobiu?Itemid=407

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button