w

Raport nt. cen drobiu

Kurczęta, kaczki i gęsi w pierwszym tygodniu października potaniały. Wzrost cen odnotowano jedynie w przypadku indyków ‘ – informuje portal agropolska.pl.

Powołując się na Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, autorzy raportu przytaczają ceny kupna żywca drobiowego w dniach 2-9 października 2022 roku.

„Kurczęta brojlery skupowano średnio po 6,13 zł za kg. Cena ta była o 4 gr za kg mniejsza niż w poprzednim tygodniu oraz o 4 gr za kg większa niż przed miesiącem. Dostawcy za indyki uzyskiwali średnio 8,76 zł za kg. Było to o 0,5% drożej niż tydzień wcześniej oraz o 3% niż przed miesiącem. W odniesieniu do notowań sprzed roku kurczęta brojlery podrożały o 54,5%, a indyki o 77,5%.” – wylicza autor artykułu.

Według tego samego źródła, najwięcej na cenie stracili hodowcy kur mięsnych ze stad produkcyjnych (o niemal 11 %), przed hodowcami gęsi tuczonych (spadek o 3,2 proc.) i kaczek typu brojler (o 0,1 %).

Co ciekawe, do końca sierpnia eksport produktów drobiowych z Polski wzrósł o 11 procent, i wyniósł 1,3 mln ton, przy wartości sprzedaży 3,2 mld euro (wzrost o 58 procent rok do roku).

Jednocześnie o 17 proc. zwiększył się import produktów drobiowych, osiągając 140 tys. ton przy wartości 293 mln euro.

Oprac. Red

https://www.agropolska.pl/produkcja-zwierzeca/drob/sprawdz-ceny-w-skupie-drobiu-na-poczatku-pazdziernika,1112.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Filet z kurczaka droższy od schabu

Dziewięć państw opowiedziało się za zakazem zabijania piskląt kogutów