w ,

Deklaracja Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia w sprawie współpracy z Wydziałem Hodowli i Biologii Zwierząt UTP w Bydgoszczy.

W dniu 17 września na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Techniczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy odbyło się spotkanie Prezesa Romana Wiśniewskiego z Dziekanem prof.Markiem Adamskim. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim współpracy w ramach projektu Bezpieczna Ferma, który rozpocznie się najprawdopodobniej na początku przyszłego roku na fermach hodowców: Henryka Rybki, Andrzeja Pańki, Marka Figasa i Roberta Wiśniewskiego. Po przedstawieniu założeń budżetu przez dr Mirosława Banaszaka strony ustaliły dalszy plan działań.

W odpowiedzi na wniosek Daniala Olszewskiego, profesor Adamski zaproponował pogłębienie współpracy pomiędzy UTP, a Zrzeszeniem, co obydwie strony przyjęły z zadowoleniem, ponieważ taka współpraca przyniesie wszystkim wymierne korzyści. Zrzeszenie skorzysta z wsparcia naukowego, natomiast UTP uzyska dostęp do doświadczeń hodowców drobiu i producentów jaj. Uczestnicy spotkania zgodnie ustalili, że w najbliższym czasie podpiszą list intencyjny w tej sprawie.

Hodowców reprezentowali Prezes Roman Wiśniewski, pan Przemysław Rybka i skarbnik Zrzeszenia, Radosław Wiśniewski. Oprócz profesora Marka Adamskiego stronę naukową projektu przedstawiali dr inż. Anna Zmudzińska-Pietrzak i dr inż. Mirosław Banaszak. Na spotkaniu obecny był również przedstawiciel biznesu, Daniel Olszewski, prezes Olszewsky Sp. z o.o.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jak po 6 latach przestać płacić rachunki za prąd?

Pilne posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie “Strategii zrównoważonego rozwoju wsi, rolnictwa i rybactwa 2030”